Haberler

18 Hafta Süren "3-6 Yaş Anne Destek Programı"mız Sona Ermiştir

Okulumuzda 2023 Aralık ayında başlayan ve pazartesi günleri gerçekleşen, 18 hafta süren "3-6 Yaş Anne Destek Programı" sona erdi. Anne Destek Programı, 3-6 yaş arasında çocuğu olan anneleri ebeveynlik rollerinde desteklemek, anneleri çocuk gelişimi konusunda bilgilendirmek, çocuk ile annesi arasındaki ilişkiyi güçlendirmek, annelerin kendilerine güvenlerini ve çocuğun eğitimindeki rolünü artırmak amacıyla hazırlanmıştır.  Annelerin katılımlarıyla, eğlenceli ve keyifli sohbet toplantıları şeklinde geçen bu sürece düzenli katılım göstererek sertifikalarını almaya hak kazanan velilerimizi kutluyor ve böyle eğitimlere önem veren velilerimizin sayısının artmasını umut ediyoruz.

Devamı

1-B Sınıfı Okuma Bayramı'ndan Görüntüler

İzlerken çok eğlendiğimiz bu gösteride emeği geçen öğretmenimiz Ceyhun Coşkun ve sevgili 1-B sınıfı öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Devamı

1-C Sınıfı Okuma Bayramı'ndan Görüntüler

Hepimize çok eğlenceli bir zaman dilimi yaşatan 1-A sınıfı öğrencilerine ve sınıf öğretmeni Senem AKTAŞ'a emekleri için teşekkür ederiz.

Devamı

Anasınıfı A Şubemizin Yürüttüğü "Değerlerimizle Varız/We Exist with Our Values" İsimli eTwinning Projesi

Okulumuz Okul öncesi Öğretmeni Aslı KİRİŞ ve farklı okullardan bir araya gelen 10 Türk ve 3 Romanyalı öğretmenin katılımıyla "Değerlerimizle Varız/We Exist with Our Values" isimli eTwinning projesi okuluımuzda başlamış bulunmaktadır. Projemizin amacı çocuğun doğuştan sahip olduğu en iyi performansı ortaya çıkarmak, çocuğun kişiliğinin her yönüyle gelişmesini sağlamak, insani değerlere ulaşmasına yardımcı olmak, bireyi ve toplumu kötü ahlaktan korumak ve kurtarmaktır. . Onları güzel ahlakla donatmanın yanı sıra, iyi insan olma değerini kazanmalarını ve sürdürmelerini de sağlar. Bu bağlamda Anasınıfı A şubesi öğrencileri tüm yıl boyunca bu proje ile ilgili etkinliklerini yapıp velilerle değerlendirme yapmışlardır.

Devamı

Okul Aile Birliği'mizden Tüm Kadın Öğretmenlerimize Sürpriz Anneler Günü Kutlaması

"Bir kahvenin kırk yılı hatırı" mottosuyla teneffüste elleriyle hazırladıkları bir fincan sıcak kahve ve tatlılar eşliğinde günümüzü, anneliklerimizi kutlayan sevgili Okul Aile Birliği üyelerimiz ile Müdür Yardımcımız Melike Kahya Durmaz'a bu incelikli kutlamaları için teşekkür ederiz.

Devamı

"2024 Karabağlar İlkokullar Arası Çocuk Oyunları" yarışmalarında okulumuzun başarıları

Karabağlar İlkokullar Arası Çocuk Oyunları turnuvasında okulumuz 4.sınıf öğrencileri Halat Çekme dalında ilçe birinciliği, Çemberle İşbirliği dalında ilçe birinciliği ve Çift Ayak Atlama ilçe ikinciliği'ne hak kazanarak okulumuzu gururlandırmışlardır. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Devamı

18 Mart Şehitler Günü Anma Törenimiz

Tüm dünyaya meydan okuyarak kazanılan destansız zaferlerimizden biri olan Çanakkale Zaferi'nin 109. yılını gururla kutluyor ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

Devamı

Resim ve Şiir Alanlarında Karabağlar İlçe İkincisi Olan Öğrencilerimiz

Karabağlar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" kapsamında düzenlediği resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında resim ve şiir alanlarında ilçe ikincisi olan öğrencilerimiz Zeynep Kahraman ve Öykü Kaya ile 4-A Sınıfı Öğretmenimiz Müjgan Karamanoğlu'nu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Devamı

2-A Sınıfı ile Ege Üniversitesi Kimya Bölümü Öğrencilerinin Sosyal Sorumluluk Projesi Kapsamındaki Buluşmaları

2-A Sınıfı öğrencilerimiz, Ege Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencileri ile sosyal sorumluluk projesi kapsamında her hafta buluşup deneyler yapmaka ve bilim insanlarını tanımaktadırlar.

Devamı

Kızılay'ın "Okulumda KANpanya" Etkinliği

28.11.2023 tarihinde okulumuzda gerçekleşen Kızılay'ın "Okulumda KANpanya" sloganlı etkinliğinde 60 ünite kan bağışı olmuştur. Kan veren tüm velilerimize, duyarlılıklarından dolayı teşekkür ederiz.

Devamı

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Devamı