Duyurular

Emrullah Efendi İlkokulu-Stratejik Plan

Devamı

Okulumuzda "7-11 Yaş Anne Destek Programı" eğitimi açılacaktır.

Sevgili Annelerimiz, Okulumuz psikolojik danışmanı Senem ŞENGELDİ ŞİMŞEK tarafından ikinci dönem başı itibariyle 7-11 yaş aralığında çocuğu olan annelere özel, 13 hafta boyunca, haftada sadece bir gün toplanılacağı ve her oturumun 3 saat sürdüğü bir şekilde Anne Çocuk Eğitim Vakfı'nın bir eğitimi olan "7-11 Yaş Anne Destek Programı" açılması planlanmaktadır. Eğitimler, okulumuz konferans salonunda gerçekleştirilecektir, tamamen ücretsizdir. Ayrıca devamsızlık yapmayan annelere AÇEV tarafından katılım belgesi düzenlenecektir. Eğitim programı içeriği; Kadın ve Anne Olmak, Çocuk ve Aile Tutumları, Bedensel ve Zihinsel Gelişim, Sosyal ve Duygusal Gelişim, Çocuğu Dinleme ve Kendini İfade Etme, Olumlu Davranışlar Geliştirme, Olumsuz Davranışları Değiştirme, Empati, Çatışma Çözme ve Öfke Yönetimi, Çocuğun Sorumluluk Kazanması, Üreme Sağlığı ve Cinsel Sağlık, Cinsel Eğitim, Çocuğun Gelişiminde Okul-Aile-Toplum İlişkileri, Çocuk ve Oyun konularından oluşmaktadır. Dolayısıyla 7-11 yaş döneminde karşılaşabileceğiniz sorunlarla bilimsel yöntemlerle baş etme konusunda, anneler olarak sizleri oldukça zenginleştirecek bir eğitimdir. Katılım 30 kişi ile sınırlıdır. Katılmak isteyen annelerin, en geç 17 Ocak 2020 Cuma gününe kadar Senem Hanım'a ulaşarak ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Devamı

Tüm velilerimize yönelik "Çocuk İhmal ve İstismarı" konulu seminer düzenlenecektir.

Okulumuz Rehberlik Servisi tarafından, 29 Kasım 2019 Cuma günü saat 13:00'te konferans salonunda, tüm velilerimize yönelik "ÇOCUK İHMAL ve İSTİSMARI" konulu seminer düzenlenecektir. Seminerde çocuklarınızın kişisel alanları ve özel bölgelerinin nereleri olduğuna, iyi ve kötü dokunmayı nasıl ayırt edeceklerine ve istismardan kendilerini nasıl koruyacaklarına yönelik bilgiler açıklanacaktır. Cinsel istismar vakalarının oldukça yaygın olduğunu üzülerek hatırlatır, bu seminere katılmanızı özellikle öneririz.     

Devamı

İlkokul Hizmet Standartlarımız

Hizmet Standartlarımız

Devamı

Velilere yönelik "Çocuk Eğitiminde Oyunun Önemi" konulu seminer verilecektir.

Rehberlik Servisi'nin eğitim öğretim yılı boyunca planladığı velilere yönelik seminerler kapsamında Kasım ayı semineri olarak Pozitif Sanat Atölyesi'nin kurucusu ve aynı zamanda psikolojik danışman olan Selami Özağı tarafından 14 Kasım 2019 Perşembe günü saat 13.00'te okulumuz konferans salonunda "Çocuk Gelişiminde Oyunun Önemi" konulu seminer verilecektir. Tüm velilerimiz seminere davetlidir.

Devamı

KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

''İZMİR SANA KANIM FEDA''PROJESİ İLE 5 KASIM 2019 SALI GÜNÜ OKULUMUZDA KIZILAY KAN BAĞIŞI KAMPANYAMIZ VARDIR.TÜM VELİLERİMİZ VE MAHALLE SAKİNLERİMİZİ BEKLERİZ...KANINIZI BAĞIŞLAYARAK 3 KİŞİNİN HAYATINI KURTARIN,ÇOCUĞUNUZUN KAHRAMANI SİZ OLUN ,DİYORUZ...

Devamı