Haberler

Okulumuzda kutladığımız "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası"ndan görüntüler.

12-18 Aralık Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası'nı okulumuzda kutluyoruz. Tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın önemini öğrencilerimize bir kez daha vurguladık.  

Devamı

Okulumuzda "İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası"nı kutladık.

"İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası"nı okulumuz öğrencileri ve öğretmenlerimizin hazırladıkları program eşliğinde kutladık. Programımızda "Dil, din, cinsiyet ayrımı gözetmeksizin bütün insanların eşit olduğunu, insan hakları bilincini, demokrasi anlayışını" öğrencilerimize bir kez daha vurgulamaya çalıştık.

Devamı

4-E sınıfı öğrencilerimizin başarıları, okulumuzu gururlandırdı.

Okulumuz 4-E sınıfı öğrencileri Hüsniye Ar ve Tuana Kaya, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin "Çocuk Korosu"na, ardından bu koro içindeki çocuklar arasından da "La Boheme" adlı müzikale 1. ve 2. ses olarak seçilmeye hak kazanmışlardır.

Devamı

Tüm anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimize "Cinsel İstismar" konulu eğitim verilmiştir.

Okulumuz Rehber Öğretmenleri tarafından tüm anasınıfı ve 1. sınıf şubelerindeki öğrencilerimize, iyi dokunma-kötü dokunmanın ne olduğu, kişisel sınırlar, bedenimizdeki özel bölgelerimiz ve çocukların kendilerini cinsel istismardan nasıl koruyacaklarına yönelik bilgiler aktaran bir eğitim verilmiştir.

Devamı

Anasınıfı öğrencilerimiz birer "Minik Tema" oldular!

TEMA, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen "Minik Tema" programı kapsamında anasınıflarında çeşitli doğa etkinlikleri yapılmaktadır. Okulumuzun okul öncesi öğretmenleri de bu programa başvurmuş ve TEMA ile bağlantı kurmuştur. Bu program kapsamında minik öğrencilerimiz de meşe palamudu dikerek birer "minik tema" olmaya hak kazanmışlardır.  

Devamı

"Çocuk İhmal ve İstismarı" konulu rehberlik semineri, velilerimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Rehberlik Servisi'mizin 2019-2020 eğitim öğretim yılı için planladıkları veli seminerleri kapsamında Kasım ayı konusu olan "Çocuk İhmal ve İstismarı" semineri, velilerimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

Devamı

Öğretmenler Günü ile ilgili düzenlenen resim yarışmasında derece alan öğrencilerimize ödülleri verildi

Okulumuz Görsel Sanatlar Kulübü'nün Öğretmenler Günü sebebiyle düzenlediği resim yarışmasında derece alan öğrencilerimize okul idaremiz tarafından madalya ve hediyeleri dağıtıldı.

Devamı

Öğretmenler Günü'nü okulumuzda güzel bir törenle kutladık.

Öncelikle Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü minnetle kutlarız.

Devamı

4-B Sınıfı öğrencimiz Elif Günay, müzik alanındaki yeteneği ve başarısıyla okulumuzu gururlandırdı.

Okulumuz 4-B sınıfı öğrencisi Elif Günay, Haziran 2019 tarihinde Türkiye'de düzenlenen West London University / London College of Music piyano bölümü sınavlarında üstün başarı göstererek "Başarı Belgesi" almaya hak kazanmıştır. Öğrencimizin başarısı, okul olarak bizlerin de gurur kaynağı olmuştur. Elif'e yaşamı boyunca başarılar dileriz.

Devamı

Atatürk Haftası ile ilgili düzenlenen resim yarışmasında derece alan öğrencilerimize ödülleri verildi.

Atatürk Haftası ile ilgili okulumuz Görsel Sanatlar Kulübü tarafından düzenlenen resim yarışmasında derece almaya hak kazanan öğrencilerimize okul idaresi tarafından ödülleri verildi.

Devamı

Velilerimize "Çocuk Gelişiminde Oyunun Önemi" konulu seminer verildi.

Psikolojik Danışman ve Yaratıcı Drama Lideri Selami ÖZAĞI, davetimizi kırmayarak tüm velilerimize yönelik "Çocuk Gelişiminde Oyunun Önemi" konulu seminer düzenlemiştir. Çocukların nasıl oyun kurabileceğini uygulamalı olarak da açıklayan Selami Bey'e, katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Devamı

Atamızı saygı, minnet ve özlemle andık...

Büyük liderimiz, sevgili Ata'mızı, Mustafa Kemal Atatürk'ü ölümünün 81. yıldönümünde saygı, minnet ve özlemle andığımız törenimizi gerçekleştirdik.

Devamı

Emrullah Efendi ailesi olarak Kızılay'a kan bağışında bulunduk.

"İzmir sana kanım feda" projesi kapsamında, 5 Kasım 2019 tarihinde okulumuz velileri, öğretmenlerimiz, personelimiz ve mahalle sakinlerimizin katılımıyla Kızılay'a 45 ünite kan bağışımız gerçekleşmiştir. Bağışta bulunanlara Kızılay adına teşekkür eder, gelecek dönemlerde bağışçı sayısının daha da artmasını umarız.

Devamı

Ekim ayı DYNED birincilerine okul müdürümüz tarafından hediyeleri ve başarı belgeleri verildi.

DYNED (Dinamik İngilizce Eğitimi) kapsamında ekim ayı boyunca en yüksek katılımı sağlayarak başarı gösteren ilk beş öğrencimiz, okul müdürlüğümüz tarafından verilen hediye ve başarı belgeleri ile ödüllendirildi.

Devamı