Haberler

Ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimize Rehberlik Servisi tarafından "TBM Sağlıklı Yaşam" eğitimi verilmiştir.

Yeşilay'ın "Türkiye Bağımlılıkla Mücadele" Programı gereği, okulumuz Rehberlik Servisi tarafından bütün okul öncesi ve 1. sınıf öğrencilerimize "Sağlıklı Yaşam" konulu eğitim verilmiştir.

Devamı

Öğrencimiz Ensar Öztürk'ün başarısı

Okulumuz 2-C Sınıfı öğrencisi Ensar Öztürk, Özel Bayraklı Sistem Koleji'nin düzenlediği "Geleceğini Çiz ve Bize Anlat" konulu resim yarışmasında 400 resim arasından ilk 10'a kalarak madalya almaya hak kazanmıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Devamı

Okulumuz futbol takımı, ilçe üçüncüsü olarak bizleri gururlandırmıştır.

Karabağlar Halk Eğitim Merkezi'nin düzenlemiş olduğu Kış Futbol Turnuvası'nda gösterdikleri performans ile ilkokullar arasında Karabağlar ilçe 3.'sü olan okulumuz futbol takımı kupa almaya hak kazanmıştır. Başarıların dolayı futbol takımındaki öğrencilerimizi ve antrenörümüz Sefa KARAPINAR'ı tebrik ederiz.

Devamı

Karnelerimizi dağıttık ve 4. sınıflardan her şubeden ilk üç öğrencimize madalya ve hediyelerini verdik.

Bütün öğrencilerimize iyi tatiller dileriz.

Devamı

Ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimize Rehberlik Servisi tarafından "TBM Teknoloji Bağımlılığı" eğitimi verilmiştir.

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Programı kapsamında yürütülen "Teknoloji "Bağımlılığı" eğitimi, okulumuz Rehberlik Servisi tarafından tüm ana sınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimize verilmiştir. Aynı eğitimin Şubat ayında velilerimize yönelik olarak da gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Devamı

Tüm 3. sınıf öğrencilerimize, Rehberlik Servisi tarafından 3 oturum süren "Öfke Yönetimi ve Zorbalıkla Baş Etme" eğitimi verilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2019-2020 eğitim öğretim yılı için belirlediği "Şiddeti Önleme" hedefi kapsamında, okulumuz Rehberlik Servisi tarafından Aralık ayının odağını "Öfke Kontrolü ve Zorbalıkla Baş Etme" konusu oluşturmuştur. Geçtiğimiz yıl tüm 3. ve 4. sınıf şubelerindeki öğrencilerimize verilen bu eğitim, bu sene sadece 3. sınıf öğrencilerimize yönelik 3 oturum halinde verilmiştir.

Devamı

Okulumuz 4/E Sınıfının Milli Kültür Ögelerim Sergisi

4/E sınıfının, sınıf etkinlikleri çalışmaları kapsamında düzenledikleri sergi çalışmasında yer alan kültür ögeleri görülmektedir.  

Devamı

Okulumuz 1-C sınıfı okuma, yazma çalışmalarını tamamladı.

Birinci sınıf faaliyetleri.

Devamı

Aralık ayı DYNED birincilerine okul müdürlüğümüz tarafından hediyeleri ve başarı belgeleri verildi.

DYNED (Dinamik İngilizce Eğitimi) kapsamında aralık ayı boyunca, 4. sınıflar arasında en yüksek katılımı sağlayarak başarı gösteren öğrencilerimiz, okul müdürlüğümüz tarafından verilen hediye ve başarı belgeleri ile ödüllendirildi.

Devamı

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri, okulumuza yaklaşık 800 adet hikaye kitabı bağışında bulundular.

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Gülten Özgün koordinatörlüğündeki "Sosyal Sorumluluk Projesi" dersi kapsamında yaklaşık 50 üniversite öğrencisi farklı kişi ve kurumlardan bağışlar aracılığıyla okulumuz öğrencilerine yaklaşık 800 adet hikaye kitabı hediye etmiştir. Geçtiğimiz cuma gününü okulumuzda geçiren üniversite öğrencileri, kolilerce kitabı okul kitaplıklarımıza yerleştirmiş, süslemiş, teneffüslerde öğrencilerimizle oyunlar oynamış ve anasınıfı şubelerimizi ziyaret ederek öğrencilerimizle birlikte yeni yılın gelişini kutlamışlardır. Bu vesileyle öğrencilerimizin güzel bir gün geçirmelerini sağlayan Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencilerine ve öğretmenleri Gülten Hanım'a bu gönüllü çalışmaları ve toplumsal duyarlılıkları sebebiyle bir kez daha teşekkür eder, hayat boyu başarılar dileriz.

Devamı

Rehberlik Servisi, velilerimize yönelik "Travma ve Travma Sonrası Stres Tepkileri" konulu seminer vermiştir.

Okulumuz Rehberlik Servisi'nin Psikososyal Güçlendirici Destek Programı - Göç Travması kapsamında planladığı "Travma ve Travma Sonrası Stres Tepkileri" konulu seminer, bugün velilerimizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. 

Devamı

Emrullah Efendi İlkokulu öğrencileri sinema etkinliği

Okul Aile Birliğimiz'in yürüttüğü "Sinemaya Gitmeyen Çocuk Kalmasın" projesi gereğince, okulumuzda öğretmenlerimiz tarafından yapılan ortak sınavlarda dereceye giren 55 öğrencimiz bugün sinemaya gittiler. İlerleyen tarihlerde de farklı öğrencilerimizle bunun devamını planlamaktayız. Okul Aile Birliği'ni öğrencilerimize unutamayacakları bir hatıra sundukları için teşekkür ederiz. 

Devamı

Okulumuz bünyesinde düzenlenen ortak sınavlarda derece yapan öğrencilerimize hediyeleri verildi.

2019-2020 eğitim öğretim yılı 1. yarıyılda okulumuz 2., 3. ve 4. sınıflar düzeyinde yapılan iki ortak sınavda her sınıf düzeyinde ilk 3'e giren öğrencilerimize okul idaremiz tarafından hediyeleri verilmiştir. Öğrencilerimizi bir kez daha tebrik eder, akademik başarılarının artarak çoğalmasını dileriz.

Devamı